Interpretacja wyniku badania krwi u półtorarocznej dziewczynki

Witam, jestem mamą 20-miesięcznej dziewczynki, która w przeciągu miesiąca ma drugi raz przepisany antybiotyk na zapalenie górnych dróg oddechowych (starsza siostra chodzi do przedszkola i również często od tego czasu choruje). Lekarz zleciła młodszej morfologię, ponieważ zaniepokoiła ją bladość i czterodniowa gorączka bez wyraźnego źródła, temperatura utrzymuje się cały czas mimo podawania antybiotyku. Dziś dostaliśmy wyniki i proszę o rozszyfrowanie, bo do lekarza iść mamy dopiero za 3 dni: WBC- 9,1; wart.b. NEUT - 3,73; %NEUT- 40,8; wart.b.LYMPH - 4,36; %LYMPH - 47,7; wart.b.MONO - 0,73; %MONO- 8,0; wart.b.EO- 0,21; %EO - 2,3; wart.b.BASO - 0,11; %BASO- 1,2; wart.b.ALY- 0,16; %ALY-1,8; wart.b.LIC- 0,14; %LIC- 1,5; RBC- 4,59; HGB- 11,2; HCT- 34,6; MCV-75; MCHC- 32,5; MCH- 24,5; RDW-CV- 16,7%; PLT- 221; PDW- 13,5%; MPV- 8,4; PCT-0,186%. Czekając na interpretację, pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Morfologia krwi jest podstawowym badaniem laboratoryjnym, które umożliwia określenie jaki jest rodzaj, liczba i wzajemny stosunek poszczególnych krwinek.
Zapewne na otrzymanym przez Panią wydruku znajdują się normy danych parametrów, jednak proszę pamiętać, że odnoszą się one do osób dorosłych, w przypadku dzieci zakresy norm mogą się różnić.

Wykonane badanie jest prawidłowe, nie wyjaśnia przyczyn gorączek, ani nawracających infekcji. U dzieci w tym wieku prawidłowe jest zwiększenie liczby limfocytów. W badaniu nieco obniżony jest poziom hemoglobiny i zwiększony wskaźnik RDW, co ewentualnie może świadczyć o niedoborze żelaza, jednak liczba czerwonych ciałek krwi jest prawidłowa. Dla wyjaśnienia można ewentualnie oznaczyć poziom żelaza.

Jeżeli gorączka nadal będzie się utrzymywała lub jeżeli ponownie nawróci infekcja, koniczne będzie poszerzenie diagnostyki.

Pozdrawiam