Interpretacja wyniku badania moczu u 38-letniej kobiety

Proszę o interpretację badania moczu: ciężar właściwy 1,008 g/l urobilinogen w normie leukocyty 2-3 nabłonki płaskie liczne nabłonki okrągłe 0-2 bakteria nieliczne szczawiany wapnia nieliczne, drobne pasma śluzu nieliczne. Badanie krwi wskazywało na odwodnienie (mimo spożywania ok.2 litrów płynów dziennie). Dodatkowo za wysoki alat (40U/l), najprawdopodobniej na skutek zażywania leków na cukier, cholesterol i endometriozę (tymczasowe). Jestem na ścisłej diecie.

Ciężar właściwy moczu sugeruje, że Pani pije płyny. Może jednak być sygnałem utraty zdolności zagęszczania moczu (cukrzyca?). Proponuję przed następnym badaniem moczu nic już nie pić od godz. 17.00 poprzedniego dnia. Ciężar właściwy moczu poniżej 1.020 nie pozwala prawidłowo określić elementów morfotycznych (za duże rozcieńczenie).