Interpretacja wyniku badania na boreliozę

Borelioza. Po kontakcie z kleszczem wykonano badanie - 2005 rok: igG - 11,9, IgMn 4,13, 2008 IgG 13,10, IgM 2,83, 2009: IgG 6,73, IgM 232, w 2011 po kilkukrotnym kontakcie z kleszczami przeleczenie doxycykliną i tinidazolem. Po 2 miesiącach wyniki IgG 15,671, IgM 5,846. Bardzo proszę o interpretację i ewentualne wskazania.

Witam!
W przypadku dodatnich wyników dla boreliozy w badaniu ELISA wskazane jest wykonanie testu potwierdzającego metodą Western Blot i taki też test proponowałbym wykonać. Bardzo dobrze, że został zastosowany antybiotyk. W tej chwili nie ma uzasadnienia dla kolejnego stosowania antybiotyku, gdyż zalecenia mówią, że nie należy stosować więcej niż 2 antybiotykoterapii w przypadku boreliozy, dalsze cykle nie wniosą nowych efektów. W przypadku obecnych objawów można stosować leczenie objawowe wg potrzeby i wskazań. Pewnie już Pan to zrobił, ale na wszelki wypadek dodam, że w przypadku boreliozy wskazana jest konsultacja i prowadzenie pacjenta przez lekarza chorób zakaźnych. W razie dominacji postaci neurologicznej - neurolog, gdy zajęte są głównie stawy - reumatolog, w przypadku zaburzeń rytmu serca - kardiolog. Pozdrawiam serdecznie!