Interpretacja wyniku badania po infekcji Helicobacter pylori

Witam!

Dwa lata temu leczyłam się na helikobakter pyroli. Proszę o interpretację wyników badań, chociaż są w nornie, (wizyta u lekarza za 3 tygodnie) - czy choroba się zaczyna rozwijać, czy też jestem nadal chora. Dziękuję. IgG 11.99 g/l zakres 7.00-16.00; IgM 1.46 g/l zakres 0.40-2.30.

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią wyniki są prawidłowe, nie wskazują na obecną infekcję Helikobakter pylorii. W przypadku świeżego zakażenia wysokie byłoby miano przeciwciał w klasie IgM. W tym wypadku wynik jest prawidłowy, tak więc nie ma powodu do obaw ani wskazań do leczenia. Przeciwciała w klasie IgG mogą świadczyć o przewlekłej infekcji, natomiast również one są prawidłowe. Jednak jeżeli ma Pani objawy ze strony przewodu pokarmowego wskazana jest konsultacja z lekarzem gastrologiem.

Pozdrawiam