Interpretacja wyniku badania renozansu magnetycznego kręgosłupa

Bardzo proszę o interpretację wyniku renozansu magnetycznego. Zmiany dehydratacyjno-zwyrodnieniowe w tarczy m-k L5/S1. Na tym poziomie paramedialna protruzja tarczy m-k z prawostronną lateralizacją uciskającą worek oponowy prawe korzenie w przednim odcinku kanału kręgowego. Sygnał stożka rdzenia prawidłowy. Z góry bardzo dziękuję za udzielenie wyjaśnienia.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, nie mam żadnych informacji o obrazie klinicznym. Sam wynik badania RM oznacza, że występuje przepuklina krążka międzykręgowego (dyskopatia), która jest w części przyśrodkowej z tendencją do kierowania się na stronę prawą, dlatego objawy powinny być po stronie prawej.

Nie ma opisanego ucisku na korzenie nerwowe.

Wynik powinien być skonsultowany z ortopedą lub neurochirurgiem, gdzie w połączeniu z obrazem klinicznym może być wskazany zabieg bądź rehabilitacja połączona z objawowym leczeniem przeciwbólowym.

Serdecznie pozdrawiam!