Interpretacja wyniku histopatologicznego tarczycy

Miałam raka brodawkowatego tarczycy i od 2 tygodni jestem po operacji. Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego tarczycy : Carcinoma papillare thyroideae ambilateralis multifocalis.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wynik badania histopatologicznego, usuniętej w czasie operacji tarczycy, potwierdza rozpoznanie przedoperacyjne. Tłumaczenie wyniku: Rak brodawkowaty tarczycy obustronny, wieloogniskowy. Niestety nie posiadam informacji o zaawansowaniu nowotworu - brak wyników badania histopatologicznego węzłów chłonnych. Dalsze postępowanie po radykalnym wycięciu tarczycy z powodu nowotworu złośliwego według standardów polega na zastosowaniu leczenia jodem promieniotwórczym w celu zniszczenia ewentualnych pozostałych mikroognisk nowotworu, w dalszej kolejności - leczeniu substytucyjnym niedoczynności tarczycy w dawkach powodujących supresję hormonu TSH - tak by jego stężenie wynosiło mniej niż 0,05 mIU/l. Hormon ten wpływa pobudzająco na wzrost raka brodawkowatego, dlatego należy utrzymywać jego niskie stężenie w razie, gdyby pozostały gdzieś jakieś mikroogniska mimo leczenia jodem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty