Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku histopatologicznego tarczycy

Miałam raka brodawkowatego tarczycy i od 2 tygodni jestem po operacji. Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego tarczycy : Carcinoma papillare thyroideae ambilateralis multifocalis.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wynik badania histopatologicznego, usuniętej w czasie operacji tarczycy, potwierdza rozpoznanie przedoperacyjne. Tłumaczenie wyniku: Rak brodawkowaty tarczycy obustronny, wieloogniskowy. Niestety nie posiadam informacji o zaawansowaniu nowotworu - brak wyników badania histopatologicznego węzłów chłonnych. Dalsze postępowanie po radykalnym wycięciu tarczycy z powodu nowotworu złośliwego według standardów polega na zastosowaniu leczenia jodem promieniotwórczym w celu zniszczenia ewentualnych pozostałych mikroognisk nowotworu, w dalszej kolejności - leczeniu substytucyjnym niedoczynności tarczycy w dawkach powodujących supresję hormonu TSH - tak by jego stężenie wynosiło mniej niż 0,05 mIU/l. Hormon ten wpływa pobudzająco na wzrost raka brodawkowatego, dlatego należy utrzymywać jego niskie stężenie w razie, gdyby pozostały gdzieś jakieś mikroogniska mimo leczenia jodem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy