Interpretacja wyniku kolonoskopii 25-latki

WITAM, mialam dzis kolonoskopie i nie wiem jak zinterpretowac wynik : "We wstepnicy blona sluzowa pstra z zachowanym rysunkiem naczyniowych. Podobnie wyglada blona sluzowa esicy. Bańka odbytnicy objęta jednostajnym procesem zapalnym z masami włóknika bez rysunku naczyniowego. Pobrano wycinki do bad. hist-pat. " Leków zadnych nie dostałam mam czekac na wyniki. Co oznaczaja te wszystkie sformułowania i jak mnie bede leczyc ? Boje sie sterydów :(. Z gory dziekuje za pomoc.

WItam,

Najlepiej poczekac na wyniki badan histopatologicznych i calosc skonsultowac z gastroenterologiem. Sterydow nie ma co "sie bac" - stosowane odpowiedzialnie sa bardzo dobrymi lekami.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga