Interpretacja wyniku kolonoskopii i sesillae serrated polyp

Prosze o pomoc w przetlumaczeniu lacinskich fraz na jezyk polski. Ostatnio moja mama miala zabieg kolonoskopii, odebrala wyniki, na ktorych jest napisane: sesillae serrated polyp, excisio totalis- odcinek zagięcia wątrobowego. Czy jest to grozne? z internetu dowiedzialam sie jedynie,ze jest to gruczolak ząbkowaty ale czy ma podloze nowotworowe? Prosze o odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podana zmiana nie jest nowotyworem zlosliwym. Została usunieta w całości (excisio totalis).