Interpretacja wyniku kolonoskopii i zastosowanie diety

Witam.Wynik kolonoskopi.Esica odcinkowo zaczerwieniona bez rysunku naczyniowego z nadzerkami-pobrano wycinki do badania histopat.W esicy uchylki.Błona śluzowa jelita grubego bez widocznych zmian makroskopowych.Prosze o interpretacje wyniku.Jaką diete trzeba zastosowac.Dziekuje

Witam, jeśli pobrano wycinki z jelita grubego - to dopiero wówczas po wynikach będzie wiadomo czy potrzebna jest specjalna dieta.
Dieta zależy od Pana objawów, czy są problemy jelitowe, zatwardenia, bóle w jelitach, rozwolnienia, gazy czy ogólne poczucie mdłości).
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Trusewicz
www.dietaifitness.pl