Interpretacja wyniku krwi u 49-latki

Dzień dobry .Mam 49 lat.Kobieta W morfologi krwi podwyższone mam MCH wynik 33,1 pg za mało LYM%19,5 i NEU 77,6 % poza tym w moczu Leukocyty (ICD9A14) 25/ul oraz nablonki plaskie dość liczne w polu widzenia,leukocyty 15-20 w polu widzenia .Cholesterol cał.277 .HDL 65 a LDL 192.Nie wiem co to oznacza.Czy jestem poważnie chora?

Witam serdecznie! Jeśli pozostałe parametry badań są w normie nie ma powodów do niepokoju. Zmiany w morfologii krwi najprawdopodobniej związane są z przebytym w ostatnim czasie zakażeniem. Wyniki powinny znormalizować się z ciągu kilku najbliższych tygodni. Leczenia wymaga natomiast podwyższony poziom cholesterolu (odpowiednia dieta, farmakoterapia), który może przyczynić się do rozwoju miażdżycy. Proszę zgłosić się do lekarza POZ, który wdroży odpowiednie postępowanie.