Interpretacja wyniku morfologii krwi sześcioletniej dziewczynki

Proszę o interpretację wyników mojej 6-letniej córki. Dodam, że niedawno skończył jej się antybiotyk już 2 z kolei: leukocyty 16, neurocyty 9.67, luc 0.57, płytki krwi 550, mpc31.4, reszta jest w normie, a tu jeszcze wzór odsetkowy pałeczki 0 , granulocyty 57, eozynocyty 3, bazocyty 0, monocyty 2, limfocyty 38, ob17 a crp 2.38. Bardzo proszę o szybką odp.

KOBIETA, 5 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

U dzieci liczba białych ciałek krwi jest większa niż u dorosłych, jednak najczęściej około 4 roku życia wyniki te stają się podobne jak u dorosłych. Z tego powodu prawdopodobnie ich podniesiona liczba wskazuje że w organizmie toczy się przewlekła infekcja (na co wskazuje również podniesiona wartość płytek krwi, OB). Niestety nie podała Pani normy CRP - jest to białko ostrej fazy, które również wzrasta w przypadku infekcji, jednak normy są różne w zależności od laboratorium.
Jeżeli nieprawidłowym wynikom towarzyszą objawy konieczne jest poszerzenie badań i wykonanie między innymi badania moczu na posiew, kału na posiew, jeżeli dziecko gorączkuje również krwi na posiew. Jeżeli któryś z wyników byłby nieprawidłowy wówczas stosuje się antybiotyk wg wykonanego antybiogramu, czyli taki na który wykryta bakteria jest wrażliwa. Natomiast bez możliwości zbadania dziecka, nie ma możliwości aby zaplanować diagnostykę.
Konieczna jest wizyta u prowadzącego pediatry i podjęcie decyzji o dalszym postępowaniu.

Pozdrawiam