Wynik morfologii krwi 24-letniej osoby do interpretacji

Miałam wykonaną profilaktycznie morfologie krwi z rozmazem.Poziom krwinek białych i czerwonych w normie.Wszystko inne również poza poziomem PTC i % bazocytów.PTC 0, 41 przy normie do 0, 38 i % bazocytów 1, 3 przy normie do 1, 2.Liczba bazocytów 0, 8 przy normie do <10.Czy powinny mnie martwić te odchylenia.Czytałam, że bazocyty mogą być podwyższone przy białaczce i innych chorobach..

Lek. Tomasz Budlewski

Tak ale jest to podwyższenie niewielkie w Pani przypadku. Proponuje powtórzyć badania i koniecznie udać się do lekarza rodzinnego,