Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego u 25-latki

Dzisiaj odebrałam wynik/ opis RM i nie jestem pewna czy go dobrze rozumię.Mam 25 lat i jestem po wypadku(uderzyłam głową w szybę przy ok.75km/h x2; i zlamał się fotel) oraz 2x CC. "Rozpoznanie: G54-zaburzenia korzeni nerwowych i splotów nerwowych Niewielka wypuklina krążka na poziomie L4/L5 modelująca worek oponowy.Wyrównanie lordozy lędźwiowej." To co mnie zaniepokoiło, nie wiem czy słusznie ale czy w skrócie chodzi o przepłukline między 4/5 kręgiem i brak krzywizny na odcinku lędźwiowym?

Witam serdecznie,

Wypuklina krążka na poziomie L4/L5 modelująca worek oponowy to inaczej choroba krążka międzykręgowego czyli dyskopatia. Wyrównanie lordozy lędźwiowej znaczy to, że naturalna, fizjologiczna krzywizna kręgosłupa lędźwiowego została zniesiona, prawdopodobnie w wyniku wypadku komunikacyjnego.
Wskazana jest wraz z wynikiem konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.