Interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej 4-miesięcznego dziecka
Interpretacja wyniku RTG niemowlaka 4 miesiąc w życia. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku 4-miesięcznego chłopca, który pokasłuje. Opis: Niewielkie zagęszczenia plamkowato pasemkowate odwnękowe w górnych płatach, wyrażniejsze po stronie lewej. Zatoki przeponowo żebrowe wolne. Dolne pola płucne nieco rozdęte. Sylwetka serca w normie.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam! Opisane zmiany mogą mieć podłoże zapalne. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.