Interpretacja wyniku TK płuc oraz kaszel i duszności

Witam. Proszę o interpretację wyniku TK płuc taty lat 58. "Drobny podopieczny guzek miekkotkankowy wielkości 4mm widoczny w segmencie 2 płuca prawo. Zwapnialy podoplucnowy guzek wielkości 6mm widoczny w segmencie 6 płuca prawego. Powiększony węzeł chłonny we wnęce prawej wielkości około 14mm x 12,5. Niepowiekszony węzeł chłonny we wnęce lewej wielkości 13mm x 5mm. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne srodpiersia nepowiekszone." Tato ma kaszel i duszności.Czy to jest nowotwór?

Zmiany opisane w TK nie sugerują choroby nowotworowej - wskazane jest powtórzenie badania za jakiś czas w celu kontroli ewentualnego wzrostu 4mm zmiany. Zwapniały = bezpieczny. Węzły chłonne raczej nie budzą niepokoju. Polecam wizytę u pulmonologa i badanie spirometryczne - kaszel i duszności są również objawami wielu innych, przewlekłych chorób układu oddechowego ( np. bardzo często występująca POCHP ).