Interpretacja wyniku toksoplazmozy w 18 tygodniu ciąży

TOKSOPLAZMOZA Witam! Moja mama jest w 18 tyg. ciąży. Wizyte u ginekologa ma dopiero za tydzień, a nie chce żeby dłużej się martwila. Odebrała wyniki w których IgG wynosi 78,90 IU/ml. Nie ma podanego IgM. Nie wiemy czy interpetować to jako toksoplazmozę przebytą w przeszłości. Kota mamy od 7 lat. Proszę o pomoc.

Do udzielenia pełnej odpowiedzi potrzebny jest wynik IgM. Podobne badania powinny być robione na początku ciąży. Proszę sprawdzić i ew podać wyniki