Wyniki na toksoplazmozę w 16 tygodniu ciąży

witam, jestem w 16 tygodniu ciąży, właśnie odebrałam wyniki na toksoplazmozę IgG - niski 0.179 IU/mL (zakres ref. 1.00-3.00) IgM - norma ujemny 0.275 IU/mL (zakres ref. 0 - 0.8) Co to oznacza ? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż przy pierwszej ciąży 6 lat temu oba wyniki były ujemne, a wizytę u lekarza mam za dwa tygodnie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik badania świadczy o braku aktywnego zakażenia i braku przebytej infekcji w przeszłości. W czasie ciąży najbardziej niebezpieczne dla dziecka są właśnie świeże zakażenia, stąd konieczne będzie powtórzenie badania za 3 mies.
Powinna Pani unikać surowego / niegotowanego mięsa, picia nieprzegotowanej wody, jedzenia nieumytych świeżych warzyw i owoców, kontaktu z kocimi odchodami, ziemią.