Pozytywny test ciążowy a wynik badania w kierunku toksoplazmozy

Witam. Dzisiaj zrobiłam badania, między innymi na toksoplazmozę. Dodam, że wczoraj zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Wyniki to: IgG: <0,1 IU/ml niereaktywny IgM: 0,18 COI niereaktywny Bardzo proszę o szybką odpowiedź - czy oba wyniki dodatnie oznaczają, że właśnie przechodzę zakażenie toksoplazmozą?

Lek. Tomasz Budlewski

oba wyniki są niereaktywne czyli ujemne. co oznacza brak świeżego I dawniejszego zakażenia.