Interpretacja wyniku usg gruczołu tarczowego

Proszę o interpretację wyniku usg gruczołu tarczowego PL1.6/1.2/2,9 PP1,13/0,9/1,9 cm ze zmianami ogniskowymi w PP o sr 1.51/1,15/1,9 cm ,,położony centralnie o mieszanej echogenicznosci cieśn 2 mm .Proszę mi wyjasnić co oznacza mieszana echogenicznosc na biobsje na razie nie moge pojsc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, echogeniczność odzwierciedla strukturę miąższu tarczycy. Mieszana oznacza, że są miejsca, gdzie struktura miąższu może byc zmieniona nieprawidłowo. Zmiany ogniskowe wymagają kontroli przez endokrynologa. pozdrawiam