Interpretacja wyniku USG nerek u 36-latki

Witam W badaniu usg jamy brzusznej uwodoczniono mi w nerce lewej w części dolnej i środkowo - bocznej obszary hiperechogeniczne wielkości do 4 mm leżące na granicy miąższu i echa centralnego, nie dają cienia akustycznego - zmiany włókniste w brodawkach, złogi w sklepieniach kielichów, obraz niejednoznaczny. Typowych cech kamicy wapiennej nie stwierdzono. Poza tym nerki położone typowo, wielkość ok. 10,5-11 cm. Grubość i echogeniczność warstwy miąższowej w granicach normy. Co to oznacza?

Witam serdecznie,

Na podstawie samego wyniku badania USG nie można za wiele powiedzieć. Może być konieczność pogłębienia diagnostyki obrazowej z ewentualną koniecznością wykonania biopsji cienkoigłowej. O tym decyduję oczywiście lekarz prowadzący, który na podstawie objawów, badania fizykalnego oraz innych badań dodatkowych, ustali dalsze postępowanie. Dlatego sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.