Interpretacja zapisu EEG

W związku z pojawiającymi się kilkanaście razy do roku drgawkami towarzyszącymi zasypianiu i poprzedającej je senności w ciągu dnia wykonałem badanie EEG. Wynik badania jest następujący: "Zachowana regularna czynność podstawowa z rytmem alfa częst. 8-13 c/s i ampl 20-30 uV z odprowadzeń potylicznych. RZ zaznaczona. W spoczynku z odprowadzeń ciemienowo-skroniowo-potylicznych rejestruje się rozlane fale ostre o ampl do 70uV, Hw nasila ilościowo zmiany. Wnioski: Zapis niskonapięciowy z rozlanymi średnionapięciowymi falami ostrymi z odprowadzeń ciemieniowo-skroniowo-potylicznych bez cech napadowości. Nie proszę o wyczerpującą interpretację powyższych wyników, a jedynie o wskazówkę, czy wyniki tego badania powinny mnie zaniepokoić, czy też nie wykazują czegoś niezwykłego. Proszę o jakieś sugestie, ponieważ kontakt z neurologiem jest utrudniony i z pewnych względów, o ile nie jest to konieczne, wolałbym go uniknąć.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Nie da się zinterpretować wyników badań bez zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego i bez badania fizykalnego pacjenta.
Doradzamy skonsultowanie wyników badań z lekarzem neurologiem, niekoniecznie tym, który zlecił wykonanie badania.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Życzymy dużo zdrowia!

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl