Interpretowanie wyniku MRI głowy u 43-latki
Mam 43 l.Treść opisu: Badanie RM głowy wykonano w obrazach T1- i T2- zależnych,w płaszczyznach osiowych,czołowych i strzałkowych, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz sekwencji FLAIR. W podkorowej istocie białej obu płatów czołowych widoczne są dość liczne ,drobne i częściowo zlewające się ogniska podwyższonego sygnału w obraz.T2-zal.Obraz mało charakterystyczny wymaga różnicowania między zmianami poniedokrwiennymi a zmianami demielinizacyjnymi. Beata

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Witam
Prowadzący Panią specjalista neurolog bez wątpienia oceni sytuacje i zinterpretuje wynik ,ponieważ samo badanie nie da odpowiedzi na pytanie.Szkoda ,ze nie podała Pani jak przedstawiały sie zmiany w T1.,co jest badro ważne.
U wielu osób stwierdza sie obecnosć tego typu zmian niemych klinicznie.
Konieczny jest wywiad I w tym ocena sytuacji kardiologicznej i ewentualnej obecności innych czynnikow mogących predysponowac do schoreń naczyniowych) )i badanie kliniczne u lekarza specjalisty neurologa.
Pozdrawiam ciepło