Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ismigen a wynik morfologii krwi

Witam, kilka dni temu miałam robione badania krwi, dzień wcześniej wybrałam ostatnią tabletkę ismigen. Czy ismigen mógł zafałszować wyniki morfologi? Powinnam je powtórzyć?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Dzień dobry,

Ismigen, jak doustna szczepionka ma wpływ na układ białokrwinkowy, bo jest to lek stymulujący układ białokrwinkowy. Na parametry , takie jak RBC, Hb i HCT, PLT itd. Ismigen nie ma istotnego wpływu. Może Pani wykonać kontrolną morfologię za miesiąc i porównać wyniki. Jeśli w badaniu wyszły jakieś większe nieprawidłowości należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli wyniki są prawidłowe, nie ma konieczności powtarzania badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy