Istotne informacje dla pary planującej dziecko

witam :) mam 20 lat. w najbliższym czasie będę starał się o dziecko z moją dziewczyną i mam takie pytania : 1. jaka pozycja najlepsza by zajść w ciąże ? 2. jak mam się przygotować do poczęcia dziecka ? 3. i ostatnie pytanie to kiedy sperma jest najlepsza do zapłodnienia ? Dodam, że nie palę papierosów a alkohol spożywam sporadycznie :) i raczej dbam o siebie :) Czekam na wyczerpującą odpowiedz na pytania i dziękuje bardzo :) Pozdrawiam :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. http://parenting.pl/portal/pozycje-do-zajscia-w-ciaze - tutaj znajdzie Pani informacje dotyczące tego jaka pozycja ułatwia zajście w ciążę. 2. W ramach przygotowań do ciąży przede wszystkim powinna Pani udać się do specjalisty ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci niezbędne badania dodatkowe oraz zaleci zażywanie właściwych leków. Ponadto proszę pamiętać o zdrowym odżywianiu oraz odpowiedniej aktywności fizycznej. 3. Informacje dotyczące czynników pogarszających jakość nasienia znajdzie Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-mezczyzny.