Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak bardzo powiększa się pochwa po naturalnym porodzie?

Witam, Jak duzo jest szersza pochwa Po naturalnym porodzie 1?czy mozna pochwa szybko przestawic do stanu pierwotnego?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców

Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, to kwestia indywidualna, zależna od wielu czynników – np. od tego, jak długo trwa poród, jak duże jest dziecko. Czas gojenia i powrotu do formy również ciężko określić, zazwyczaj ok. 6 tygodni pozwala na odzyskanie częściowej sprawności, a najlepsze efekty są widoczne, gdy wyrówna się gospodarka hormonalna w ciele kobiety, na co wpływ ma choćby karmienie piersią. Więcej na temat pochwy po porodzie – tego, jak się zmienia oraz regeneruje – w artykule, mam nadzieję, że rozwieje Pani wątpliwości: https://parenting.pl/pochwa-po-porodzie-dlaczego-i-jak-ulega-zmianie-co-wplywa-na-jej-wyglad-cesarskie-ciecie-cwiczenia. Na kształt pochwy wpływ mają oczywiście mięśnie pochwy, krocza i miednicy – od ich sprężystości i „zwinności” zależy to, czy pochwa będzie luźniejsza i jak szybko wróci do pierwotnej formy. Z pewnością po ciąży można poprawić komfort życia seksualnego oraz sprawność mięśni Kegla, po prostu ćwicząc je. Szczegółowe uzasadnienie tego zjawiska przedstawia nasz ekspert w odpowiedzi na pytanie internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luzniejsza-pochwa-po-porodzie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy