Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, gdy pochwa jest za luźna?

Witam.moja pochwa za szeroka luzna jest co mam zrobic????obnizenie narzadu 1 stopnia.gdzie zooperowac????
KOBIETA, 36 LAT 10 miesięcy temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

obniżenie narządu I i II stopnia zazwyczaj podlega leczeniu zachowawczemu, ponieważ nie jest to duży defekt. Na tym etapie warto jak najszybciej podjąć działania mające na celu usprawnienie funkcjonowania mięśni dna miednicy, ponieważ im wcześniej zostanie rozpoczęta terapia, tym większe szanse na efekty. Zachęcam do zapoznania się z sugestiami naszych ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obnizenie-narzadow-rodnych-po-porodzie.

Proszę zwrócić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego – po wstępnym badaniu będzie w stanie zaproponować odpowiednie dla Pani zabiegi rehabilitacyjne oraz pokaże jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/10-rad-jak-utrzymac-miesnie-dna-miednicy-w-dobrej-formie. Sugeruję również wizytę u ginekologa, który może dodatkowo zadecydować o kuracji hormonalnej, wspomagającej prawidłowe funkcjonowanie narządu rodnego.

Być może zainteresuje Panią również ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-miesni-kegla-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy