Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżenie narządów rodnych po porodzie

Moje pyt.dotyczy obnizenia narzadow po porodzie.Czy mozna to cofnac poprzez samo cwiczenie miesni kegla?mam przez to problemy z pechezem moczowym.czy te zmiany sa odwracalne?
ponad rok temu

Aborcja

Aborcja to kontrowersyjne zagadnienie. Wiele osób chciałoby ją zalegalizować, jednak polskie prawo tego nie dopuszcza. O aborcji wypowiada się prof. Krzysztof Czajkowski.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Niewielkiego stopnia obniżenie narządu rodnego można niwelować za pomocą odpowiednich ćwiczeń mięśni miednicy mniejszej. Trudno jednak określić stopień obniżenia bez zbadania. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który po zbadaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Ćwiczenia tak, ale skuteczność dopiero po kilku miesiącach stosowanis i to u niektórych pacjentek. Możliwa terapia to elektrostymulacja, w przypadku braku skuteczności terapii należy wykonać badanie urodynamiczne które odpowie na pytanie czy istnieją metody zachowawczego postępowania czy konieczne jest leczenie operacyjne.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Tak może cofnąć się w przypadku stosowania ćwiczeń ale nie u wszystkich pacjentek.
Niektore z pań będą wymagały użycia metody elektrostymulacji, nieststy
pewna grupa nie uniknie w przyszłości leczenia operscyjnego.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy