Jak brać tabletki antykoncepcyjne przed zabiegiem in vitro?

Jestem pacjentką in vitro. Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne w tym miesiącu i będę przyjmowała jeszcze w przyszłym, kiedy to przystąpię do zabiegu (we wrześniu). Lekarz kazał mi odstawić tabletki po zakończeniu 1 dawki (21 tabletek), a następnie przyjmować kolejną, począwszy od drugiego dnia cyklu. Mam wątpliwości, co jest drugim dniem cyklu, w przypadku przyjmowania antykoncepcji. Z tego co wiem, po odstawieniu antykoncepcji występuje krwawienie, które nie ma charakteru miesiączkowego. Czy drugi dzień krwawienia jest więc drugim dniem cyklu? Czy należy liczyć to inaczej? Na opakowaniu jest napisane, żeby były 7-dniowe przerwy pomiędzy przyjmowaniem tabletek, a jeśli przyjmę je w drugim dniu krwawienia, to odstęp ten może liczyć tylko 4 dni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani uwagi są słuszne, nie wiem, co lekarz miał na myśli. Radzę mu zaufać i szczegółowo się dopytać, choćby przez telefon, kiedy ma Pani zacząć brać drugie opakowanie tabletek. Proszę się też nie sugerować instrukcjami z opakowania tabletek - w Pani przypadku ich zastosowanie ma inny cel niż zwykle.

Pozdrawiam serdecznie!