Jak często można wykonywać TK zębów?

Pytanie do Radiologów. Dzień dobry, chciałam się zapytać o standardy WHO dot.częstotliwości wykonywania nbadań TK. W lutym 2018 miałam robione tego samego dnia TK jamy brzusznej i miednicy małej - więc była to bomba promieni X. Do tego miałam robione do teraz 3x zdjęcia pojedynczych zębów. Pani dr radiolog powiedziała mi, że mam nie robić kolejnych TK przez min rok chyba że będzie to sytuacja ratująca życie, ze względu na dużą dawkę promieni X, które mój ogrganizm zaabsorbował. Niestety tak się stało, że straciłam ząb przez błąd stomatologa, dostałam zapalenia oka. Ząb musiałam usunąć. Chciałam wstawić implant, ale implant to znowu kolejne badanie TK i RTG. Nie chcę mostka, bo mam 22lata. Chciałam zapytać, Państwa, jako specjalistów - ile wg WHO powinno się mieć odstępu w "planowanych" badaniach Tk ? Dziękuję.

Ekspozycje na promieniowanie rtg powinno się minimalizować, jednak dawki jakie otrzyma Pani podczas wykonywania badań rtg u stomatologa ( zdjęcie przylegajace, OPG i CBCT) są ZNACZNIE niższe od generowanych przez tradycyjne tomografy, i nie powinny one stanowić dla Pani zagrozenia.