Złamanie korzenia zęba a zdjęcie RTG zębów

Witam, czy na zdjęciu rtg/pantonogramie beda widoczne pęknięcia korzenia zęba? Rozumiem ze ja jako laik moge tego nie dostrzec, natomiast stomatolog tak? Czy jest taka możliwość, aby zlamanie korzenia nie było widoczne na takim zdjęciu ? Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Witam!
Rtg panoramiczne to bardzo dobre zdjęcie i jeśli jest na płytce można je oglądać na ekranie komputera w powiększeniu,co na pewno ułatwia diagnozę.Niektóre szczegóły mogą być jednak widoczne nie całkiem lub wcale,gdyż jest to obraz dwuwymiarowy.Można wtedy wykonać rtg wewnątrzustne pod innym kątem i rozwiać wątpliwości.
Pozdrawiam.

Proponuje wykonanie zdjęcia celowanego na dany ząb.Jest dokładniejsze. Chyba , ze problem dotyczy większej grupy zębow. Wtedy na poczatek pantomogram a w przypadku wątpliwości rtg celowane. Lekarz nie powinien mieć problemu z rozpoznaniem złamania korzenia.