Jak dalej postępować z takim ubytkiem?

Witam byłem u dentysty z 7-ką ponieważ wypadła mi plomba, zostałą mi założona taka całkowicie biała(zakaz jedzenia przez 2 godziny) czy to jest zwykły fleczer? zostałem poinformowany że to głeboka dziura, mam przyjść na wizyte dopiero za rok, czy to może tak pozostać? czy są plomby całkowicie białe nie światłoutwardzalne które mogą być dłużej niż 3 miesiące? Prosze o pomoc
KOBIETA, 30 LAT 4 miesiące temu

Z opisu może wynikać że został założony materiał tymczasowy. Trzeba to ocenić w gabinecie. Jeżeli praca odbywa się w koferdamie i powiększeniu (lupy lub mikroskop) jesteśmy w stanie usunąć całą próchnice i od razu założyć wypełnieni ostateczne. Jeżeli próchnica jest za głęboko jest potrzebne leczenie kanałowe.