Jak długo będzie się utrzymywał różowy kolor skóry po kwasie TCA?

Witam, jak długo będzie się utrzymywał różowy kolor skóry po kwasie TCA? Minęło 20 dni od zabiegu a skóra na czole ma nadal różowy kolor, szczególnie w miejscu blizn. Czy to normalne? dodam, że przed każdym wyjściem na dwór stosowałam filtr 50+ z la roche pod makijaż i nie byłam dłużej niż 3 godziny.

Witam
Pełna regeneracja skóry po głębokim złuszczaniu trwa około 30 dni. najczęściej do tego czasu może utrzymywać się rumień na skórze. W miejscach bardziej wrażliwych może to trwać dłużej , nawet do 2-3 miesięcy. Proszę cały czas stosować kremy regenerujące skórę oraz wysokie filtry. Można pomyśleć o zabiegu z osoczem bogatopłytkowym, które bardzo szybko odbuduje skórę.

Dzień dobry. Skóra po zabiegu będzie się regenerowała do kilku tygodni po zabiegu. Proszę nadal stosować krem ochronny z filtrem spf 50 + można zastosowac krem regeneracyjny np Bioderma Cicabio.