Jak długo będzie występować brązowa wydzielina po zabiegu łyżeczkowania?
Witam,
mam 37 lat, 24 grudnia miałam zabieg łyżeczkowania. Po zabiegu krwawiłam około 2-3 dni, ale od tamtego czasu mam brązowe - jasne lub ciemne wydzieliny, z kawałkami tkanek i czasami jasnożółte wodniste wydzieliny. Nie mają one nieprzyjemnego zapachu.
Do tego boli mnie z lewej strony. Jest to tępy ból o średnim natężeniu. Jak długo będzie się oczyszczała moja macica z tych odchodów? Czy normalne są bóle i jak długo się utrzymują po łyżeczkowaniu? Czy powinnam wykonać USG lub zbadać poziom beta?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Dzień dobry!
Wydzielina jest prawidłowa. Dolegliwości bólowe zazwyczaj ustępują po tygodniu. Dolegliwości mogą wynikać z obkurczania się macicy.
Do kontroli do ginekologa powinna się Pani zgłosić z odebranym wynikiem histopatologicznym po 2-3 tygodniach od zabiegu. Być może lekarz wykona badanie USG. Nie ma natomiast sensu wykonywanie poziomu beta HCG.
Z poważaniem