Jak długo goją się zmiany skórne po wymrażaniu kłykcin kończystych?

Tydzień temu miałam zabieg wymrażania kłykcin kończystych oraz mięczaków zakaźnych. Zmiany były dosyć rozległe, między innymi duże zmiany przy udach/pomiędzy pośladkami. Chciałam zapytać jak długo może trwać proces gojenia takich ran oraz czy mogę zastosować jakiś preparat przyspieszajacy gojenie ? Wizytę kontrolną mam za tydzień a miejsca wymrażania dość mocno spuchły i stały się twarde. Zmiany pomiędzy pośladkami również zwiększyły swoją objętość i twardość. Powoduje to dyskomfort oraz ból. Dodatkowo ból występuje przy oddawaniu moczu czy też zwykłej chęci otarcia się ręcznikiem po myciu. Czy są to normalne objawy gojenia oraz jak długo może to potrwać ?

Dzień dobry,

Opisane przez Panią dolegliwości zalecam skonsultować z lekarzem rodzinnym, który przekieruje Panią do odpowiedniego specjalisty, aby wyeliminować te dolegliwości.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl