Delortan i Fluimucil Forte a czas utrzymywania w organizmie

Przez 10 dni muszę zażywać lek Fluimucil Forte 600mg oraz Delortan 5 mg. Przez jak długi czas te leki utrzymują się w organizmie? Tzn. jak długo po nich nie powinno się starać o dziecko, aby było to bezpieczne. Odnośnie leku Fluimucil Forte nie wiem specjalnie dużo, ale wiem, że Delortan ma działanie przeciwalergiczne i zawiera substancje, które mogą być niebezpieczne dla dzieci. Wobec tego nie chciałabym stosować Delortanu i zajść w ciążę żeby nie zaszkodzić dziecku. Natomiast nie wiem jak długo po zakończeniu kuracji Delortanem substancja zawarta w tym preparacie będzie utrzymywała się w moim organizmie. Czy mogę rozpocząć starania o dziecko od razu po zakończeniu przyjmowania leku Delortan czy należy odczekać dłużej? I jeśli tak to jak długo? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wszystkie odpowiedzi w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Witam Panią,

W przypadku Delortanu czas półtrwania w fazie eliminacji leku wynosi ok. 27 godzin, w przypadku Fluimucilu, który oprócz zastosowania w leczeniu schorzeń dróg oddechowych również stosuje się w zatruciu paracetamolem, istnieją doniesienia o korzystnym działaniu leku w zatruciach trwających 36 h, a więc jeśli chce Pani wykluczyć ich potencjalny negatywny wpływ w czasie starania się o dziecko sugerowałbym rozpoczęcie starań ok, 5-7 dni od zakończenia kuracji. Wówczas ich stężenie w organiźmie zbliżone będzie do zerowego. Jeśli zaszłaby Pani w ciążę w trakcie przyjmowania tych leków,to ryzyko, iż wpłynął one niekorzystnie na powstające nowe życie nie jest wcale bardzo wielkie. Jednak dla wewnętrznego spokoju może Pani strać się o dzidziusia kilka dni po odstawieniu tych leków.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz