Jak długo mogą utrzymywać się przeciwciała boreliozy w klasie IgM?

Dzień dobry, prosze o udzielenie odpowiedzi na pytanie jak dlugo moga sie utrzymywac przeciwciala boreliozy w klasie IgM? Ok 4 lata temu mialam stwierdzona borelioze (Elisa IgM ponad 200) potwierdzona WB, badanie PMR nie wykazalo neuroboreliozy. Obecnie test Elisa wykazuje IgM ponad 40,a IgG 15,8. Czy borelioza jest nadal aktywna(czy może nowe zakażenie?) i warto sie ponownie przeleczyc czy az tyle lat moga spadac przeciwciala?? W tym roku pojawily sie incydenty zaburz.widzenia

Lek. Tomasz Budlewski

a czy jeszcze jakieś inne objawy?. proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty i lekarza neurologa, po badaniu bedzie mozna okreslic koniecznosc odpwoiedniego dalszego postępowanie.