Dlaczego od 5 lat przeciwciała na boreliozę w klasie IgM są nadal dodatnie?

Dlaczego od 5 lat (2013-18) przeciwciała na boreliozę w klasie IgM są nadal dodatnie (6 razy test elisa, 2 razy western blot) a IgG nadal ujemne? Objawy występują od 2010 i coraz bardziej pogarszający stan zdrowia. W 2013 leczona 3 tyg antybiotykiem (objawy się utrzymują). SM, toczeń, choroby weneryczne wykluczone.

Lek. Michał Lenard

Przyczyna może być aktywna infekcja, która nie została wyleczona. Powinna Pani pozostawać pod opieką lekarza specjalizującego się w dziedzinie chorób zakaźnych. Pozdrawiam!