Jak długo może trwać powrót do pełnej sprawności?

Dzień dobry. Dwa tygodnie temu doznałam urazu kolana. Zrobione usg, żadnych urazów, tylko bardzo silne stłuczenie. Po tygodniu kolano strasznie nabrało, kolejne usg i punkcją kolana. Lekarz ściągnął 108ml. Minęło 4 dni i wcale nie jest lepiej. Kolano nadal opuchnięte, jakby płyn nachodził ponownie, brak możliwości zginania nogi. Jak długo może trwać powrót do pełnej sprawności? Czy powinnam iść ponownie do specjalisty, czy poczekać jeszcze?

prawdopodobnie uszkodzenie więzadła lub/i łąkotki których nie widać w rtg. raczej do artroskopii