Jak długo może trwać powrót kolana do pełnej sprawności?

Witam tydzień temu 26.08 miałam uraz kolana ( poślizgnęłam się i lewa noga złożyła mi się do zewnątrz a na wewnętrznej stronie kolana zrobiła się gula tak jak by kość wyskoczyła, wyprostowałam nogę i wróciło na swoje miejsce z takim chrupnieciem). Zrobiono mi RTG wyszło brak urazów kostnych ale wyszłam z rozporządzeniem Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie więzadeł i stawów kolana . Mam stabilizator i kule mam jak naj mnie chodzić ale jak muszę iść do łazienki czy wstać coś zrobić to mam takie uczucie jak by mi kolano puchło a od niego noga aż do stopy a jeszcze takie uczucie jak by coś w kolanie siedziało i mi przeszkadzało i chrupanie zgrzytanie kolana. Wizytę kontrolną mam dopiero 14.09 i nie wiem czy to nie za długo zaczynam się bać że coś jest nie tak z moim kolanem. Czy ktoś może mi powiedzieć co dzieje się z moim kolanem i ile może potrwać powrót do sprawności. Pozdrawiam

Ma Pani świeży uraz stawu kolanowego z naderwaniem więzadeł, objawy są naturalne do urazu. Powrót do pełnej sprawności niestety potrwa kilka-kilkanaście tygodni. Proponuję tez skonsultować się z rehabilitantem, kiedy podjąć już ćwiczenia