Skręcenie i naderwanie w obrębie strzałkowego piszczelowego więzadła podocznego kolana

Witam, mam skręcenie i naderwanie w obrębie strzełkowego piszczelowego więzadła podocznego kolana typ: głowna, i świeże rozdarcie łąkotki. Wczoraj miałam punkcję stawu - 20ml klarownego płynu. Od dziś mam ortezę, jednak martwi mnie to, że kolano nadal jest bardzo opuchnięte i ciężko się chodzi, a lekarz kazał się zgłosić za miesiąc do kontroli. Czy możliwe jest, że znów gromadzi się płyn? Czy prawdopodobieństwo operacji jest duże?

Witam. Czy było badanie USG. Rozdarcie łąkotki jest kwalifikacją do dalszej diagnostyki NMR a następnie do artroskopii kolana -koniecznie. Jeśli zależy Pani na szybkim powrocie do normalnego funkcjonowania trzeba będzie znaleźć dobrego ortopedę, który zajmie się problemem na poważnie.

Nie znam zakresu uszkodzenia , nie znam stanu obecnego, nie potrafię więc odpowiedzieć! - proponuje pozostawać pod opieką ortopedy leczącego dotychczas! zż