Czas zrastania naderwanego więzadła piszczelowego kolana

Jak długo w przybliżeniu może zrastać się naderwane więzadło piszczelowe kolana II stopnia i czy powoduje to blokadę zgięcia nogi powyżej 90 stopni? Grzegorz

Szanowny Panie, czas zrostu więzadła jest osobniczo zmienny. W przybliżeniu można przyjąć 6-8 tygodni. Oczywiście pod warunkiem unieruchomienia w stabilizatorze z ustawieniem odpowiedniego ograniczenia ruchowego w stawie kolanowym podczas prowadzonego leczenia. Objawy kliniczne bywają różne u pacjentów - każda blokada stawu kolanowego budzi podejrzenie uszkodzenia łąkotki. W przypadku wątpliwości proszę poddać się ponownemu badaniu ortopedycznemu. Być może wymaga Pan rozszerzenia diagnostyki lub też wykonania zabiegu artroskopii. Zadecyduje o tym badający Pana specjalista z zakresu ortopedii. Pozdrawiam