Jak długo można stosować bez przerwy antykoncepcję hormonalną?

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne Jeanine od 12 lat pod kontrola lekarza,wykonuje wszystkie potrzebne badania (usg piersi,jamy brzusznej ,morfologia z układem krzepniecia,d-dimery)wszystko jest w normie.Jednak jak byłam ostatnio u lekarza ogólnego usłyszałam,że to głupota żeby tak długo się truc hormonami.Jaka jest górna granica zażywania hormonów? Jakie badania mogłabym jeszcze wykonać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma górnej granicy czasu przyjmowania hormonów. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.