Jak długo po antybiotykoterapii można 2-letniemu dziecku podawać probiotyk?

Jak długo po antybiotykoterapii można dziecku ( 2 lata) podawać probiotyk ? Czy można go podawać przez dłuższy okres czasu na zasadzie preparatu wzmacniającego odporność ? Jakie inne preparaty można podawać na tzw. wzmocnienie ?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie można podawać probiotyków celem wzmacniania odporności. Co do poprawy odporności proponuję udać się do lekarza pediatry, aby móc ocenić konieczność dalszej diagnostyki. Natomiast długość przyjmowania