Jak długo osoba dorosła może przyjmować probiotyk?

Witam, Jak długo można przyjmować probiotyk przez osobę dorosłą (Linex Forte) ? Czy istnieją przeciwwskazania do jego przyjmowania? Dodam, że biorę go 2 miesiące po przepisaniu przez lekarza rodzinnego, czy mogę nadal go brać?

Witam!
Nie ma ustalonego okresu czasu po którym nie należy już przyjmować probiotyku, warto się tylko zastanowić czy rzeczywiście potrzebuje go Pan przez tak długi okres czasu. Jak dotąd nie udowodniono żeby długotrwałe przyjmowanie probiotyków przynosiło istotne korzyści dla zdrowia. Przeciwwskazaniem do przyjmowania probiotyków jest stwierdzony niedobór odporności.