Czy zażywanie probiotyków może mieć negatywne skutki dla organizmu?

Witam. Mam pytanie odnośnie stosowania probiotyków. Rok temu ponieważ przechodziłem kilka kuracji antybiotykowych, gastrolog przepisał mi Loggic60 - 3 opakowania, po jednej kapsułce dziennie przez 2 miesiące. ( w ulotce pisze że wzmacniają odporność nawet o 80% ) Ta kuracja bardzo wspomogła moją odporność ponieważ przez cały rok a zwłaszcza okres jesienno-zimowy nie zachorowałem, co nie zdarzyło mi się przez kilka poprzednich lat. Mam pytanie czy w tym roku mogę zastosować sobie taką kurację samodzielnie? Czy takie zażywanie bakterii nie powoduje negatywnych skutków dla organizmu?

Według obecnego stanu wiedzy, nie ma żadnych dowodów naukowych potwierdzających, że probiotyki działają. Nie ma taże żadnych dowodów, że probiotyki działają. Ich stosowanie opiera się wyłącznie na założeniach teoretycznych, dotąd nie potwierdzonych w praktyce. Jeśli stosowanie tych preparatów w Pana przekonaniu pomaga, nie ma przeciwskazań aby także w tym roku przyjmował Pan probiotyki.