Głodówka i picie soku z drzew Madal Bal przy oczyszczeniu organizmu

Czy detox jest zdrowy? Na pewnej stronie internetowej znalazłam informacje o tym, że dzięki zastosowaniu głodówki połączonej z piciem soku z drzew Madal Bal można oczyścić swój organizm i zrzucić kilka kilogramów. To działa, czy tylko marketing?
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zdecydowanie jest to działanie marketingowe, a co więcej, niebezpieczne dla zdrowia. Prawdziwa dieta detox nie ma nic wspólnego z głodówkami - jest to odpowiednio zbilansowana dieta, pozbawiona konserwantów i sztucznych barwników i obfitująca w naturalne substancje odżywcze wspomagające usuwanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii, oraz wzmacnianie organizmu.Dzięki temu, że opiera się ona na zasadach zdrowego odżywiania, możliwa jest również utrata zbędnych kilogramów.
Doradzam szczególną ostrożność w zakresie zaufania do treści żywieniowych przekazywanych przez strony internetowe stanowiące niepewne źródło.
pozdrawiam

Witam,
Żadna głodówka nie jest dobra dla naszego organizmu. Nasze ciało jest tak skonstruowane, że samo oczyszcza się z toksyn. Odpowiedzialne za usuwanie substancji toksycznych i zbędnych metabolitów są m.in. wątroba i nerki. Cześć toksyn wydalmy z potem i moczem.Również pokarmy będące źródłem błonnika działają jak miotełką, usuwając zbędne produkty przemiany materii. W trakcie głodówki nasz organizm odbiera brak pokarmu jak sygnał o sytuacji kryzysowej i zaczyna właśnie odkładać tkankę tłuszczowa i zwalnia się przemiana materii. Celem ułożenia prawidłowej diety, dopasowanej do tryby życia i indywidualnych potrzeb proszę udać się do dietetyka.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl