Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trzydniowa głodówka a oczyszczanie organizmu

Czy trzydniowa głodówka oczyszczająca to dobry sposób?
ponad rok temu

Mity na temat grzybów trujących

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Tego rodzaju praktyki nie oczyszczają organizmu, a jedynie osłabiają go. Zdecydowanie lepszą metodą jest stała zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe, wybór wartościowych odżywczo produktów spożywczych , zwiększenie ilości wypijanych płynów (wody, świeżowyciskanych soków owocowych i warzywnych) oraz zwiększenie podaży błonnika, który sprzyja regulacji pracy i oczyszczeniu jelit. Polecam także zwiększenie podaży fermentowanych produktów mlecznych- zawarte w nich bakterie kwasu mlekowego poprawiają stan flory jelitowej wspomagając trawienie i usuwanie toksycznych produktów przemiany materii.

0

Witam, głodówka oczyszczająca może mieć różną formę – można nie spożywać nic i pić tylko wodę, można także jeść warzywa, owoce, pić wodę czy herbaty ziołowe – taka forma będzie bardziej odpowiednia. Należy pamiętać, żeby nie stosować diety głodówkowej zbyt częste i zbyt długo. Osoby o zwiększonym zapotrzebowaniu energetycznym (kobiety w ciąży i karmiące, dzieci i młodzież, osoby aktywnie uprawiające sport) oraz z jakimikolwiek dolegliwościami zdrowotnymi nie powinny stosować takiej diety lub ustalić najpierw jej warunki z dietetykiem. Nie napisałaś/łeś w jakim celu chcesz stosować dietę oczyszczającą – czy tylko, aby „się oczyścić” czy też stracić tkankę tłuszczową – w tym wypadku nie będzie to odpowiednia dieta. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Witaj,
Głodówka to nie jest dobry sposób na oczszczenie organizmu. W trakcie jej stosowania będziesz czuł/ czuła zmęczenie, wstąpią niedobory pokarmowe. Lepszym sposobem jest wprowadzenie do diety warzywa i owoce, soki warzywne, kasze, płatki owsiane. Nie będą występowały wahania glukozy we krwi. Błonnik zawart w produktach roślinnych zwiąże substancje toksyczne, resztki pokarmowe w jelitach i ułatwi ich wydalenie. Ponadto pij duze ilości wody nawet 2 litry dziennie, przyspieszy to proces oczyszczania krwi w nerkach

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy