Czy kuracja oczyszczająca polegająca na wypicu połowy szklanki oleju jest bezpieczna?

Witam. 100g oleju ma 884 kcal! czy to będzie kuracja oczyszczająca czy prowadząca do nadwagi? Dużo lepszym rozwiązaniem jest wypicie rano na czczo szklanki wody z plasterkiem cytryny, nie obciąża się organizmu tak ogromną ilością tłuszczu! (m.in.wątroba, drogi żółciowe muszą sobie z tym poradzić), dodatkowo jest na pewno smaczniejsze i zero kalorii. Stanowczo odradzam takie eksperymenty.

Niestety to jakiś mit. Olej może zadziałać przeczyszczająco w takiej ilości, ale nie powoduje on oczyszczania organizmu.
Absolutne konieczna w oczyszczaniu organizmu jest woda i błonnik pokarmowy. Przy czym błonnik pokarmowy zawsze w obecności wody, bo tylko wtedy spełnia swoje właściwości. Co jest źródłem błonnika, oczywiście warzywa, owoce, kasze, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, otręby. Woda w ilości ok. 2 litrów to już standard, więc się nie rozwodzę w temacie

Natomiast co wspomaga pracę wątroby?
Karczoch - działa regenerująco na komórki wątroby, wspomaga trawienie tłuszczów i korzystnie wpływa na wydzielanie żółci.
Dziurawiec - również wspomaga wydzielanie żółci, działa rozkurczowo na drogi żółciowe. Żółciopędnie działa także rozmaryn i jałowiec.

Co wspomaga pracę nerek?
Zioła - natka pietruszki i koperek - działają one moczopędnie. Ponadto koper przeciwdziała wzdęciom, a pietruszka dodatkowo wspomaga pracę wątroby.
Właściwości moczopędne mają również truskawki, jagody, żurawina, owoce goji, arbuz.

Jakie produkty wspomagają pracę układu pokarmowego?
Zioła:
- cząber - pobudza pracę żołądka
- majeranek i kminek - likwidują wzdęcia
- estragon - łagodzi objawy ze strony żołądka
Trawienie pobudzają również imbir, chilli i kurkuma. Korzystnie działanie ma grapefruit pobudza on trawienie, ma działanie oczyszczające i jest 'spalaczem' tłuszczu. W zapobieganiu zaparciom świetnie sprawdzają się również buraki oraz gruszki i śliwki.