Właściwości kuracji oczyszczającej wątrobę

Kuracja oczyszczająca wątrobę- np.dr Clark czy dr Tombak (Przyp. w skrócie-trwa 2 dni, codziennie pije się min.1L soku jabłkowego,pije się miksturę z soli gorzkiej=sól Epsom i wody,która ma powodować oczyszczanie jelit oraz wyciśnięty sok z grejfruta z wymieszaną oliwą z oliwek. Mnóstwo ludzi pisze o wspaniałym efekcie oczyszczenia z kamieni,o cudownej lekkości i są przerażeni,że takie coś nosimy w sobie latami.O co chodzi z tą kuracją?Co na to medycyna?Składnikinaturalne ale...no właśnie..?

Witam,

Tak jak Pani już zauważyła nie są to standardowe sposoby oczyszczania organizmu, ani nawet poparte badaniami. Wszystko, co nowe musi przejść próbę czasu. Niestety ta próba dla niektórych może być tragiczna w skutkach, ponieważ już niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z różnymi "cudownymi" metodami leczenia różnych schorzeń, które po dłuższym stosowaniu wielokrotnie przynosiły skutek odwrotny do zamierzonego.
Zalecam stosowanie się do diety przewidzianej dla osób z chorobami wątroby. Nie mogę jednak zalecić konkretnych działań, gdyż nie napisała Pani, co dokładnie stanowi problem.

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka