Linea - tabletki na odchudzanie

Dzień dobry.Moim marzeniem jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Wybieram się na urlop do Grecji i chciałabym ładnie wyglądać w stroju kąpielowym. Wczoraj kupiłam sobie tabletki które najprawdopodobniej pomogą mi w schudnięciu są to tabletki linea czy mógł by mi ktoś doradzić czy one mi pomogą czy nie warto na nie tracić pieniędzy. A jeżeli nie pomogą to czy mógł by mi ktoś jakieś doradzić tylko żeby nie były takie drogie tak do 50 zł. A do tych tabletek dokupiłam sobie jeszcze chrom również pomagający w odchudzaniu. Bardzo proszę o jakies fachowe  opinie na temat tabletek odchudzających. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Linea to suplement diety, który nie może Ci zastąpić zrównoważonej i różnorodnej diety, która w procesie odchudzania będzie odgrywać, obok ćwiczeń fizycznych, główną rolę.  Suplementy tego typu jedynie wspomagają proces odchudzania, przemianę materii, czy proces oczyszczania organizmu, ale w żadnym wypadku nie spowodują cudownego spalenia nadmiaru tłuszczu.  Tak też, należy je traktować. Preparat zawiera zieloną herbatę, ocet jabłkowy, chrom, L-karnitynę oraz fasolaminę.

L-karnityna jest związkiem, który jest niezbędny do spalania tłuszczu - przenosi ona kwasy tłuszczowe do miejsca ich spalania, czyli mitochondriów, gdzie przekształcane są w energię. Jednak w przypadku L-karnityny wykazano, że suplementacja tym związkiem przynosi efekty u osób intensywnie ćwiczących, a samo jej przyjmowanie bez jakiegokolwiek wysiłku fizycznego może nie mieć rezultatów.

Jeśli chodzi o chrom, to bierze on udział w przemianach węglowodanów i poprawia tolerancję glukozy, dzięki czemu może zmniejszać uczucie głodu szczególnie na słodycze. Wyniki badań na temat skuteczności chromu są nadal jednak kontrowersyjne. Jest skuteczny w utracie tkanki tłuszczowej  w połączeniu z dietą u osób z jego niedoborem. Podjrzewam, że samej trudno będzie Ci stwierdzić, czy masz niedobór chromu. Jeśli po kilku tygodniach przyjmowania chromu nie odczuwa się zmiany, to prawdopodobnie nie jest potrzebny.

Ocet jabłkowy polecany jest jako środek oczyszczający, pomaga wydalać szkodliwe substancje z organizmu i unieszkodliwiać bakterie gnilne w jelitach, poprawia trawienie i apetyt. Zamiast łykania tabletem polecam naturalny napój oczyszczający, której możesz pić rano złożony z 2 łyżeczek octu jabłkowego, wody mineralnej i łyżeczki miodu. Podobnie jak zielona herbata, którą możesz pić zamiast innej herbaty. Nie tylko pomaga w spalaniu tłuszczu, ale dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy ma wspaniałe właściwości antynowotworowe i pomaga obniżać poziom cholesterolu. Warto włączyć ją na stałe do swojego jadłospisu.

Nie ma jednoznacznych badań, które potwierdziły by skuteczność przyjmowania suplementów w redukcji tkanki tłuszczowej. Poza tym, przyjmując różne suplementy możesz przedawkować, któryś ze składników. Pomyśl, dlaczego tak naprawdę chcesz stosować suplement. Czy nie będziesz się usprawiedliwiać się od diety i unikać, ćwiczeń, skoro ,,suplement ma to zrobić za Ciebie’’. Suplement ma za zadanie wspomagać dietę i ćwiczenia, ale żeby to zrobił, musi mieć co wspomagać!
Pozdrawiam serdecznie.

Magdalena Mroczek

Linea jest suplementem diety, który zawiera w składzie: zieloną herbatę, fasolaminę, L-karnitynę, ocet jabłkowy i chrom. Suplement diety należy stosować łącznie razem z dietą i aktywnością fizyczną, a nie zastępczo w stosunku do nich. Nie wywiera on działań niepożądanych, ale jego skuteczność jest kontrowersyjna.

L-karnityna to środek występujący naturalnie, w niewielkich ilościach wytwarzany jest w organizmie. Bierze on udział w spalaniu i metabolizmie tłuszczy. Może działać poprzez przyspieszenie spalania tłuszczy i poprzez zmniejszenie łaknienia. Jego przyjmowanie ma sens jedynie w połączeniu z aktywnością fizyczną. Ocet ma działanie przeczyszczające. Fasolamina to wyciąg z nasion białej fasoli. Stabilizuje rozkład skrobii i poziom glukozy we krwi. Chrom zmniejsza wychwytywanie wolnych kwasów tłuszczowych przez wątrobę i ogranicza odkładanie się tłuszczu w tkankach. Chrom może zapobiegać napadom tzw. wilczego głodu.

Nie ma badań jednoznacznie potwierdzających skuteczność suplementów. Ostatnio innym znanym suplementem wspomagającym odchudzanie, jest środek zawierający czarny pieprz. Suplementy warto jest stosować, ale tylko jako dodatek do diety i aktywności fizycznej.

Nie ma cudownej "tabletki odchudzającej" i z całą pewnością przy
niezdrowym odżywianiu i braku aktywności, nawet suplementy nie pomogą.
Ważne jest też np. unikanie sytuacji stresowych w momencie objadania się
przy ich wystąpieniu i zmiana nawyków żywieniowych.